musu forumas

musu forumas

apie foruma
 
rodiklisrodiklis  CalendarCalendar  PortalPortal  GalleryGallery  DUKDUK  IeškotiIeškoti  Narių sąrašasNarių sąrašas  Vartotojų grupėsVartotojų grupės  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
Ieškoti
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
Navigation
 Portal
 Pagrindinis puslapis
 Narių sąrašas
 Aprašymas
 DUK
 Ieškoti
Forumas
Affiliates
free forum

Affiliates
free forum


Share | 
 

 Rekomendacijos baldų priežiūrai

Go down 
AutoriusPranešimas
Administratorius
Admin
Admin
avatar

Pranešimų skaičius : 36
Join date : 2010-02-03
Age : 39
Miestas : Klaipeda

RašytiTemos pavadinimas: Rekomendacijos baldų priežiūrai   2010-02-10, 22:05

ALIEJUOTŲ BALDŲ PRIEŽIŪRA

Jei Jūs laikysitės žemiau išvardintų priežiūros rekomendacijų – Jūsų baldai ilgai Jumns tarnaus ir džiugins akį.

Įvadas.

Jūsų baldai padaryti ne iš sintetinės medžiagos, o iš natūralaus medžio, todėl tokie dalykai kaip mažos taškinės šakos, medžio rievės, kiekvienos lentutės spalvos variacijos, medienos strukūros nevienodumas Jūsų neturėtų gluminti. Tai būtent ir pabrėžia natūralų medinių baldų grožį.

Priežiūra.

Paprastai praiena 3 ... 9 mėnesiai, kol baldas iš gamintojo per parduotuvių tinklus pasiekia pirkėją. Aliejus jau būna susigėręs į medieną. Todėl ypač rekomenduojama naujai nusipirkus baldus prieš pradedant eksploatuoti praaliejuoti dar sykį. Kaip tai daroma:
- Nusiperkate baldams skirto aliejaus. Atkreipkite dėmesį, kad aliejus būtų būtent baldams:

a) aliejai būna skirtingų pagrindų (angliškai – base). Jei panaudosite ne tos bazės aliejų – didelė tikimybė, kad Jūsų baldą išmuš baltos dėmės. O tada ilgai ir nuobodžiai šveisdami švitriniu popieriumi šalinsite naująjį aliejų nuo paviršiaus;

b) Baldams skirtas aliejus neturi kenksmingų priemaišų, todėl drąsiai galite dėti maisto produktus. Jei turite nuo statybų likusio grindų ar kitokio aliejaus – nerekomenduojame juo aliejuoti baldų dėl aukščiau paminėtų priežasčių.

c) Bet jei nusprendėte rizikuoti – tada rekomenduojame nežinomu aliejumi padengti nematomą baldų pusę (pvz – apverskite stalą ir padenkite kokius 20x20 cm iš stalo vidinės pusės). Palaukite 12 valandų. Jei nieko neatsitiko – pabandykite aliejuoti visą baldą. Sėkmės!
d) Dažnai klientai klausia – ar galime naudoti alyvuogių ar saulėgražų maistinį aliejų? Nerekomenduojame, nes šiuo atveju gali būti:

- maistinis aliejus, kaip ir kiekvienas maistas, kai baigiasi jo galiojimo laikas gali pradėti dvokti; ką tada darysite?

- tas pats nesuderinamumas su esama danga (skirtingų bazių kova);

- kiekvienas produktas turi savo paskirtį; baldinis aliejus geriau įsigeria, negu maistinis; maistinio – ir klampumas didesnis, ir panašiai; žodžiu – maistinį aliejų naudoti galite, bet rezultatas bus – kaip naudoti vasarines padangas žiemą.
- Aplinkos temperatūra turi būti ne mažiau 20*C, tada aliejus gerai įsigeria į paviršių. Be abejo, galite dirbti ir žemesnėse temperatūrose, tačiau Jūsų darbo rezultatas bus prastesnis (ne taip gerai aliejus įsigers į medieną);

- Ranka perbraukiate baldo paviršių. Žinokit, kad paviršiaus šiurkštumui įvertinti ranka žymiai jautresnė, negu akis. Jei pajutote šiurkštų paviršių – tą vietą pašveiskite smulkiu švitriniu popieriumi (švitro numeris / kalibras turi būti ne mažiau 180). Šveisti reikia išilgai medienos plaušo, jokiu būdu ne skersai!(foto). Ar galima šveisti skersai medžio pluošto / skersai lamelių? Taip galima, niekas nuo to nenumirs, bet rezultate tik subraižysite paviršių ir vis tiek Jums norint gauti lygų paviršių - užbaigti šlifavimą reikės šveičiant išilgai medžio pluošto.[url][/url]- Įsipilate į plokščią induką baldinio aliejaus ir medvilniniu skuduriuku padengiate visą baldo paviršių; aliejus pradeda gertis į paviršių;Palaukite 15- 20 min; aliejus, priklausomai nuo medienos struktūros, vienur jau bus susigėręs, kitur – dar ne. Tada tuo pačiu skuduriuku vėl perbraukiate per baldo paviršių ir išlyginate / išsklaidote aliejaus perteklių
Palaukiate kokias 3 .. 4 valandas ir švariu sausu medvilniniu skuduru (popieriniu virtuvės rankšluoščiu) nuvalote aliejaus perteklių O jei nenuvalysite – kas bus? Po 24 val aliejus sukietėja ir tos vietos, kur buvo aliejaus lašai ar balutės – blizgės kaip lakas, o ten, kur aliejus susigėrė – bus matinis paviršius. O tada vėl reikės pasitelkti švitrinį popierių No180 (ir didesnio numerio) į pagalbą.Rekomenduojama kas pusę metų atšviežinti apdailą. Aišku, jei turite būrį mažų linksmų vaikučių ar Jūsų baldas stovi restorane, rekomenduojame peraliejuoti dažniau


Santrauka:

- aplinkos temperatūra – ne mažesnė kaip 20*C

- šiurkštesnius paviršius papildomai pašvitrinate;

- šveisti tik medžio pluošto kryptimi

- švitrinio popieriaus grūdėtumas – ne mažesnis negu No180

- naudojate tik baldams skirtą aliejų

- nualiejuojate baldą

- po 20 min išlyginate aliejaus balutes / perteklių

- po 4 val – sausai nuvalote visą likusį aliejaus perteklių

- po 24 val Jūsų baldas pasiruošęs Jums ištikimai tarnauti;

- po ½ metų vėl pakartokite aliejavimą.-----------------------------------------------
BALINTO ĄŽUOLO BALDŲ PRIEŽIŪRA

Balinto ąžuolo baldų priežiūra

· Ką tik nupirkto baldo, priešingai negu aliejuotiems baldams, nieko papildomai daryti nereikia. Tiesiog išsipakuokite ir naudokite.

· Jei baldą ištepėte nešvariomis rankomis – tiesiog nuvalykite su drėgnu skudurėliu. Jei nuvalyti neišeina – pašveiskite su švitriniu popieriumi , šiurkštumo numeris 180 ir didesnis. Jokiu būdu nešveiskite statmenai medienos pluoštui. Šveitimo kryptis turi būti tik palei medienos skaidulų / pluošto kryptį.
· Jei ant balinto ąžuolo stalo papylėte tokių agresyvių skysčių kaip kava, raudonas vynas, Coca Cola ir pan – nuvalykite per 15 – 20 minučių, nelaukite ryto. Principas yra paprastas – kuo greičiau nuvalysite papiltą skystį, tuo lengviau išvalysite susidariusią dėmę.

· Jei vis dėlto susidarė dėmė – pabandykite ją išvalyti su švitriniu popieriumi. Jei dėmė gilesnė – Jūs ko gero bešveisdami pasiekėte gilesnius medienos sluoksnius ir nušvitrinote balintoją. Tokiu atveju reikia papildomai panaudoti ąžuolo baliklį.
· Kaip naudoti ąžuolo baliklį. Užneškite jį ant tos vietos, kur šveitėte dėmę. Tegu išdžiūna. Tuo metu baliklis skverbiasi gilyn į medieną. Valiklis yra vandens pagrindu, jokių specialių apsaugos priemonių, pirštinių, etc – nereikia. Bet vanduo pakelia medžio rieves. Todėl po pirmojo balinimo, išdžiūvus, reikia trumpai pašlifuoti ir vėl užtepti baliklį. Tepti galima skuduriuku, teptuku, voleliu. Baliklis yra gana klampus, todėl purkštukus naudoti netinka – greitai užsikimš. Jei po kelių balinimo procedūrų išteptoji stalo vieta pasidarė baltesnė, negu visas stalas – vadinasi Jūs persistengėte. Galite pabandyti nušveisti baliklio perteklių arba, atvirkščiai – tiesiog balikliu padengti visą paviršių ir tokiu būdu išlyginti spalvų skirtumus.

· Jei ir tas nepadeda – galime pasiūlyti specialaus ąžuolo valiklio. Tiesiog užpilkite jį ant dėmės ir palaukite kokias 2 minutes. Tada su virtuviniu popieriumi ar sausu medvilniniu skuduriuku nuvalykite skystį. Po to – tegu paviršius truputį išdžiūsta ir pašveiskite švitriniu popieriumi. Atminkite, kad valiklis išims ne tik dėmę, bet ir ąžuolo balintoją. Todėl po valiklio dar papildomai reikės kelis kartus padengti paviršių ąžuolo balintoju.

· Jei Jūsų vaikas stalą apipaišė markeriu – pirmiausia pavalykite spiritu suvilgytu skuduriuku; po to – pakartokite švitrinimo ir balinimo operacijas; taip pat papildomai galite panaudoti valiklį.
· Rekomenduojame kas 3 – 6 mėnesiai (priklausomai nuo eksploatacijos intensyvumo) atnaujinti baldų apdaila papildomai užnešant ąžuolo baliklio.


----------------------------
ODINIŲ BALDŲ PRIEŽIŪRA

Odinių baldų priežiūra

· Radijatoriai. Odinių baldų negalima statyti prie radiatorių, pečių ar kitokių šilumos šaltinių. Oda trauksis, skilinės ir greitai pasens.
· Skysčiai. Ant odos išpylus skysčius – reikia juos kuo skubiau nuvalyti. Atminkite, kad natūrali oda turi daug skylučių (kurios susidaro, kai apdirbimo metu iškrenta plaukai) , tad į tas skylutes greitai įsiskverbia išpilti skysčiai ir kiti nešvarumai. Be abejo, ypač jautri yra šviesios spalvos oda. Teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad technologijos nestovi vietoje ir yra sukurta daug odos pagerinimo būdų. Viena iš tokių technologijų yra ant odos uždėti plonytį apsauginį sluoksnį, kuris suteikia odai blizgesio ir uždaro visas šias poras. Angliškai tai vadinama ‘’bycast’’ oda. Atkreipkite į tai dėmesį, kai rinksitės baldus.

· Gyvūnai. Taip pat įvertinkite savo naminių gyvūnų elgesį – jų nagų ir dantų žymės greitai gali Jūsų prabangią odinę sofą paversti šiukšlių krūva. Turintiems gyvūnų rekomenduojame rinktis gobelenu aptrauktus minkštus baldus ir, geriausia, iš stipraus ir storo gobeleno. Tada gyvūnų padaryti įbrėžimai ir įkandimai ne taip bus matomi, kaip ant odinių baldų.

· Priežiūra. Šiaip odinius baldus gana lengva prižiūrėti. Tereikia juos periodiškai valyti odiniams baldams skirtomis priežiūros priemonėmis. Priklausomai nuo eksploatacijos intensyvumo rekomenduojame periodiškai impregnuoti baldus kas 3 – 6 mėnesiai. Atminkite, kad profilaktika – pats geriausias vaistas nuo susirgimų. Jei vakar išvalėte baldą priežiūros priemone, o šiandien išliejote raudoną vyną – džiaukitės, Jūsų baldui nieko neatsitiks.

· Bandymukas. Prieš vartodami nežinomą valymo priemonę – pamėginkite ja patrinti nematomąją baldo pusę ir palaukti bent porą valandų. Mat daug valiklių turi savyje spirito ar kitų stiprių chemikalų, kurie gali paveikti odą ar odos dažus. Tačiau atminkite, kad, norint sutaupyti pinigų, dažnai gamintojai iš natūralios odos daro sėdimąsias sofos dalis, o nugarėlę – iš dirbtinos odos. O šiuolaikinės technologijos įgalina pagaminti tokią dirbtiną odą, kurios beveik neatskirsi nuo tikros. Tikrindami valiklį – ‘’nepasimaukite’’ ant šios gudrybės.

· Drėgmės balansas. Oda nemėgsta pernelyg sauso oro. Kai per sausa - oda traukiasi ir skilinėja. Kad to išvengti – sureguliuokite kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti bent 55%, ne mažiau. Kaip tai padaryti – juk drėgmė – ne temperatūra, taip greitai nepakeisi. Jums padėti gali nuolatinis vėdinimas (Lietuvoje lauko drėgmė lietaus metu gali pasiekti 90 – 95%). Dar vienas būdas - medžio naudojimas vidaus ineriere. Medis, yra natūrali medžiaga ir reguliuoja drėgmės balansą: kai per daug drėgmės – sugeria drėgmę iš aplinkos, kai per mažai – atiduoda drėgmę į aplinką.

· Pelėsis. Pelėsis – tai grybelis, kurį praktiškai labai sunku išnaikinti. Pelėsis dažnai persmelkia ne tik odą, bet ir po ja esančius sluoksnius. Ką daryti? Pirmiausia reikia pašalinti pačią pelėsį sukėlusią priežastį – drėgmę, ventiliacijos nebuvimą (pvz baldas buvo ilgą laiką laikomas polietileniniame įpakavime, šiltai ir dar prieš įpakuojant gavo drėgmės), fizinį kontktą su pelėsiu paveikta medžiaga, etc. Jei pelėsis įsimetęs gilesniuose baldo sluoksniuose – reikia jį iš ten išvalyti ir kruopščiai sluoksnis po sluoksnio išdezinfekuoti antipelėsiniais preparatais. Atminkite – daugelis tokių medžiagų yra nuodingos, todėl giluminio supelijimo atveju geriausia išeitis – baldą išmesti. O jei supelijo tik oda? Pabandykite pelėsį nuvalyti su paprasčiausiu ūkiniu muilu ir drėgnu skuduriuku. Gerai nuvalykite supelijusį paviršių ir nuplaukite vandeniu. Atminkite, kad taip pašalinote pelėsį nuo matomo odos paviršiaus. Bet jis niekur nedingo, tiesiog slepiasi gielsniuose odos sluoksniuose. Kai tik susidarys reikiama aplinka (šilta ir drėgna) – pelėsis vėl pasirodys odos paviršiuje.

--------------------------
GOBELENŲ PRIEŽIŪRA


Dėmės. Kuo greičiau pulkite valyti dėmę! Skubėkite! Laikas – ne Jūsų sąjungininkas. Kuo mažiau dėmė įsigers į gobeleną - tuo lengviau bus ją išvalyti. Išsiliejusį skystį kuo skubiau sugerkite tualetiniu popieriumi, popieriniu rankšluosčiu, medvilniniu audiniu, kempine ar panašiai. Jokiu būdu stipriai netrinkite, nes ištampysite audinį ir liks raukšlės.

Jei galite – apverskite kėdę ar sofą aukštyn kojomis – kad tik kuo mažiau įsigertų išsiliejęs skystis. Arba – staigiai traukite į dienos šviesą dulkių siurblį, labai gerai tam tinka plaunamieji siurbliai, kurie nebijo skysčių. Įvertinkite riziką – paptrastai 100 gr raudono vyno ar kavos siurbliui sveikatos nesugadins, pačiu blogiausiu atveju dulkių siurblį išmesite ir už 200 litų nusipirksite naują; pakeisti sofos gobeleną – užims laiko ir, priklausomai nuo gobeleno rūšies, kainuos tarp 400 ir kelių tūkstančių litų.

Susiraskite dėmių valiklį. Išbandykite jo poveikį nematomoje gobeleno vietoje. Ne visi valikliai gali būti tinkami Jūsų gobelenui. Gal būt Jūsų baldo gobelenas turi etiketę, kur nurodyta kuom ir kaip tą gobeleną valyti. Tik įsitikinę, kad turimas valiklis negadina Jūsų gobeleno – pradėkite baldo gelbejimo operaciją. Jei valiklis netinkamas – rizikuojate vietoje dėmės turėti šviesią išblukusią ‘’plikę’’. Geriausia naudoti valiklį, kuris gerai putoja. Valiklio putos, panašiai kaip vandenilio peroksidas išvalo žaizdą, išvalo dėmes iš gobeleno.

Užpilkite ar užpurkškite valiklį ant dėmės. Paimkite dantų šepetuką ir sukamais judesiais valykite dėmę. Susidaro putos. Nuvalykite putas su mentele (kartono gabalu, peilio ašmenimis ar panašiai). Jei reikia - pakartokite procedūrą dar sykį. Ir tik tada valiklio perteklių nuvalykite tualetiniu popieriumi, popieriniu rankšluosčiu ar medvilniniu audiniu, nuplaukite šiltu ir truputį muilinu vandeniu.

Jei turite plaunantį siurblį – būtinai jį panaudokite. Nelygu kokia yra plaunančio siurblio konstrukcija – galima galima valančią priemonę pilti į tam skirtą siurblio bakelį, arba ant dėmės paviršiaus.

Jei putos nepadeda – naudokite specialius dėmių valiklius, turinčius stipresnės veikliosios medžiagos. Bet! Būtinai išbandykite valiklio poveikį nematomoje gobeleno vietoje.

Jei ir tas nepadeda – bandykite, jei galite, nuvilkti gobeleną nuo baldo ir nunešti į cheminę valyklą arba išsikviesti specialią valytojų tarnybą pas save į namus.

Jei ir valykla nepadeda - tada yra senas geras būdas, vadinamas žirklėmis. Atsargiai apveskite dėmės kontūrą markeriu ir iškirpkite žirklėmis. Jūsų problema bus išspręsta.

Nerizikuokite gobeleną skalbti su skalbimo mašina, netgi prie žemų temperatūrų – galite sugadinti; gobelenas gali susitraukti arba, atvirkščiai – išsitampyti.

Išvalytą vietą reikia išdžiovinti. Geriausias džiūvimas – natūralus. Jokiu būdu nenaudokite plaukų feno ar lygintuvo.Liaudies išmintis. Gerus rezultatus duoda druska – pabandykite ant dėmės užberti žiubsnelį druskos.Tas padės išimti riebalų, kraujo, vyno dėmes. Jei dėmę sukėlęs skystis jau susigėrė į gobeleną – naudokite maksimaliai sūrų vandenį. Po to – praplaukite šiltu vandeniu o dar geriau (jei turite) – su plaunančiu siurbliu.

Norint atgaivinti gobeleno spalvą ir suteikti jam ryškumo – pavalykite skuduru, suvilgytu silpname acto vandeniniame tirpale.

Pelėsis. Pelėsis – tai grybelis, kurį praktiškai labai sunku išnaikinti. Pelėsis dažnai persmelkia ne tik gobeleną, bet ir esančius sluoksnius po juo. Ką daryti? Pirmiausia reikia pašalinti pačią pelėsį sukėlusią priežastį – drėgmę, ventiliacijos nebuvimą (pvz baldas buvo ilgą laiką laikomas polietileniniame įpakavime, šiltai ir dar prieš įpakuojant gavo drėgmės), fizinį kontktą su pelėsiu paveikta medžiaga, etc. Jei pelėsis įsimetęs gilesniuose baldo sluoksniuose – reikia jį iš ten išvalyti ir kruopščiai sluoksnis po sluoksnio išdezinfekuoti antipelėsiniais preparatais. Atminkite – daugelis tokių medžiagų yra nuodingos, todėl giluminio supelijimo atveju geriausia išeitis – baldą išmesti.

Jei supelijo tik gobelenas – tada lengviau. Sudrėkinkite gobeleną actu arba citrinos sultimis ir lygintuvu supelijusią vietą lyginkite per drėgną medžiagą. Po to gobeleną gerai išplaukite.

Jei baldas vėl pateks į šiltas ir drėgnas sąlygas - didelė tikimybė, kad pelėsis atsinaujins. Beliks pasinaudoti aukščiau aprašytu žirklių metodu.

Profilaktika - geriausi vaistai prieš susirgimus!

Valyti bus daug lengviau, jei ką tik nupirktus baldus apipurkškite specialiomis audinių apsauginėmis priemonėmis. Apsauginės priemonės sudaro ant gobeleno paviršiaus plėvelę, nepralaidžią riebalams, nešvarumams ir kitokioms dėmėms, taip pat vandeniui.Kaip pasirinkti gobeleną?

Pirmiausiai žmonės renkasi pagal paprastą schemą - patinka / nepatinka.

Atkreipkite dėmesį – ar audinys tamposi, ar atsisėdus ant sofos lieka įdubos. Pabandykite audinį paimti už priešingų kampų ir patempti įstrižai. Jei yra liekamoji deformacija – audinys yra prastos kokybės.

Spalvos. Minkštų baldų, kuriuos naudosite intensyviai, be to jei turite naminių gyvūnų ar būrį išdykusių vaikų - gobeleną geriau pasirinkti tamsesnių spalvų. Jei baldą naudosite retai, pvz svečių kambaryje, audinys gali būti šviesių spalvų.

Miegamojo sofos audinys turi būti natūralaus pluošto, austinis, tankesnio pynimo, kad neišsigulėtų.

Pasirūpinkite, kad audinys būtų su neteplumo apdaila.

Paklauskite pardavėjos / dar geriau, kad ji turėtų audinio kokybės sertifikatą. Pažiūrėkite koks yra Martindeilo skaičius (matuojamas ciklais arba apsukomis ir nusako audinio atsparumą dilimui). Kuo didesnis skaičius – tuo audinys yra atsparesnis. Jei skaičius žemesnis už 12.000 – prieš Jus prastas gobelenas. Viešose vietose tarnaujantys baldai turi turėti ne mažiau kaip 25.000 ciklų.

Sužinokite apie spalvos atsparumą šviesai (saulei) ir valymui. Šis rodiklis turi būti ne mažesnis kaip 4 balai.

Jei Jums pasiseks – audinio charakteristikoje rasite ‘’pilingo’’ skaičių. Šis rodiklis apibūdina audinio atsparumą pūkelių pumpurų susidarymui dėl dėvėjimosi. Šis rodiklis baldiniams audiniams turi būti ne mažesnis kaip 4 balai.

Natūralių medžiagų audiniai paprastai būna prastesnių charakteristikų, negu sintetiniai. Žinokite tai.

Ne paskutinėje vietoje – audinio anti-elektrostatinės savybės.

-----------------------
LAUKO BALDŲ PRIEŽIŪRA

Lauko baldų priežiūra

Stenkitės laikyti lauko baldus po stogu. Nors lauko baldai paprastai būna sukonstruoti taip, kad būtų atsparūs drėgmei ir lietui, tačiau mūsų atmosfera nėra švari ir nešvarumai kartu su krituliais patenka ant baldų paviršiaus. Vienas kitas lietus – nebaisu, tačiau po kokio mėnesio pastebėsite, kad baldai pajuodavo. Vadinasi - apaugo nešvarumais.
Tokiu atveju geriausios priemonės – paprastas vanduo, ūkinis muilas ir skuduras. Be abejo, yra daug specializuotų valymo priemonių, bet – kam mėtyti pinigus? Tik tuo atveju, jei skuduras ir muilas nepadeda – atverkite piniginę spec valymo priemonėms (nemaišykite valymo ir priežiūros priemonių – jos , be abejo, yra skirtingos). Dar vienas paprastas valymo būdas – aukšto spaudimo vandens aparatas. Tik su juo reikia atsargiai elgtis – jei turite galingą aparatą – su stipria vandens srove galite sulaužyti baldus, ypač jei jie pinti iš ratano.
• Žiemai baldus įneškite į sausą patalpą. Gali būti šalta, nesvarbu, kad temperatūra gali nukristi žemiau nulio. Drėgmė, o ne šaltis yra baldų priešas. Netgi, jei per sausa – lauko baldo mediena gali sutrūkinėti.
• Taip pat svarbu, kad patalpa būtų gerai ventiliuojama. Būkite tikri, kad Jūsų baldai yra sausi, nesumeskite šlapių baldų į krūvą – jie gali pradėti pelyti. O išnaikinti pelėsį – labia sunku, praktiškai neįmanoma. Taip pat nedenkite lauko baldų polietilenu ar panašiomis medžiagomis – bus tik blogiau. Daug geriau, kad oras laisvai pasiektų baldą.
• Jei įsimetė pelėsis – naudokite specialias pelėsį užmušančias priemones. Paprastai tai yra atskiestas nuodas, kuris įsiskverbia į medį ir nunuodija pelėsį / grybelį. Pirmiausia - gerai nuvalykite / nuveiskite supelijusį paviršių. Ištepkite pelėsį naikinančia priemone baldą kelis kartus, tegu priemonė kuo giliau įsigeria į medį. Jei supelijęs nedidelis plotelis - tepkite tik supelijusią vietą, viso baldo paviršiaus tepti nereikia. Palaukite kokias 24 valandas, nenaudokite baldo iš karto po apdirbimo. Vėliau – būtinai sausai nuvalykite paviršių, juk nenorite sėdėti ar liesti užnuodytą paviršių?
• Jei Jūsų lauko baldai mediniai – kokius 2 … 4 kartus per sezoną patikrinkite konstrukcijos suveržimus. Medis reaguoja į oro permainas, plečiasi ar traukiasi, todėl sausuoju periodu gali būti, kad medvaržčiai ar varžtai atsipalaiduos, konstrukcija pradės klibėti.
• Lauko baldų metalinės dalys paprastai daromos iš atmosferos poveikiams atsparaus metalo (nerūdijančio plieno, gali būti iš žalvario), tačiau, jei bandėte sutaupyti ir įsigijote pigesnius baldus – metalinės detalės bus pagamintos iš rūdijančio plonai galvanizuoto plieno. Todėl reikia tokias detales periodiškai (kas mėnesį) sausai nuvalydi (išdžiovinti) ir sutepti tepalu. Taip pat, prieš padedant baldus žiemoti į sandėliuką – padenkite metalines detales tepalu.
• Nepakenks, jei prieš žiemą medines lauko baldų detales padengsite specialiomis priežiūros priemonėmis.
• Atminkite, kad negalima maišyti priežiūros priemonių. Jei turite tiko baldų – paviršių impregnuokite tik tiko aliejumi, jei ąžuolinius baldus – ąžuolui skirtu aliejumi. Pušį – tik pušiai skirtomis priemonėmis. Jokiu būdu nemaišykite. Kitaip – paviršių gali išmušti baltomis dėmėmis.
• Naujai pirkti baldai. Pirmiausiai – nuvalykite baldus nuo dulkių ir kitokių gamyklinių apnašų. Nors gamyklos ir padengia baldus impregnavimo medžiagomis, tačiau nuo gamybos iki kol baldas pasiekė Jus praeina kokie 6 .. 9 mėnesiai ir impregnavimo medžiaga jau būna susigėrusi į paviršių. Papildomas paviršiaus impregnavimas prieš pradedant baldo eksploataciją – tikrai nepakenks.
• Visada (!) tepkite priežiūros priemones tik ant sausų paviršių! Kitaip Jūsų darbas ir pinigai bus paleisti vėjais, o rezultatas – niekinis.
• Jei norite pirkti laku dengtus lauko baldus – būkite tikri, kad yra panaudotas kokybiškas lakas. Jei fabrikas bandė sutaupyti ir panaudojo nitro-celiuliozinį (liaudyje vadinamą NC laką) – šio lako paviršius pro mikroskopą atrodo, kaip medicininio binto paviršius. Drėgmė pro tokią apsaugą lengvai pasiekia baldo paviršių. Jei tokiu laku dengiama kelis sykius – tai tas pats, kas bandyti baldą apsaugoti nuo drėgmės uždedant kelis binto sluoksnius. Nepadės! Ir dar. Lauko baldų, stalų paviršiai paprastai daromi iš lentučių. Taip yra, kad, kai drėgna, lentutės galėtų plėstis, o kai sausa – galėtų trauktis. Atkreipkite dėmesį, kad būtų bent 4.. 5 mm tarpeliai tarp lentučių. Tada – Jūs vizualiai nepastebėsite medienos plėtimosi ar traukimosi. Taip pat, jei nebus tarpų tarp lentučių – drėgmė, patekusi į tarpelį, iš ten neišgaruos / nenuvarvės ir Jūsų baldas greitai pradės pūti. Ir dar. Turi būti lakuotos tik 3 paviršiaus pusės, apatinė lentutės pusė paliekama neapdirbta. Taip yra, kad, drėgmė, kuri vienaip ar kitaip patenka į medieną, galėtų lengvai iš ten išgaruoti. Jei lentutė bus uždaryta laku iš visų 4-ių pusių –drėgmė neturės kelio, kaip pasišalinti iš medžio ir tokis baldas greitai supus. Neturėkite iliuzijų, kad laku galite apsaugoti medį – vis tiek drėgmė ras kelią į vidų per subraižymus, sumušimus ar tiesiog nekokybišką dangą.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://laisvalaikis.clan.su
 
Rekomendacijos baldų priežiūrai
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
musu forumas :: pasidaryk pats-
Pereiti į: